Криничненська територіальна громада

Болградського району Одеської області

Інформація з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Дата: 27.08.2021 15:58
Кількість переглядів: 284

З 1 вересня 2021 року для громадян передбачена можливість одноразового добровільного декларування доходів відповідно до Закону України від 15 червня 2021 року № 1539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізацїї доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Відповідно до Закону № 1539 громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її  межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію до Державної податкової служби України виключно в електронній вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису( далі-КЕП).

Отримати КЕП можливо у будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів -  кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНЕДП), зокрема, у відокремлених пунктах реєстрації користувачів  Інформаційно-довідкового департаменту ДПС па безоплатній основі.

З травня цього року КЕП також можна отримати у застосунку «Дія». Авторизація за допомогою КЕП «Дія» вже працює на порталі ДПС - з її допомогою можна зайти до «Електронного кабінету» ( http://cabinet.tax.gov.ua).

Отже, використовуючи КЕП фізична особа у «Електронному кабінеті» може заповнити форму одноразової і (спеціальної) добровільної декларації, надіслати її до ДПС в електронному - вигляді, а також сплатити одноразовий збір до бюджету скориставшись однією з платіжних систем (Pormone, EasyPay, City24, ГЕРЦ, LigPay та iPay).

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування доходів є правом, а не обов'язком громадянина. Виключно за власним бажанням особа може задекларувати свої активи, які раніше не були  оподатковані.

Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах. а також з інших активів, що знаходяться за кордоном: 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Об’єктами одноразового декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно, рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо), частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали. що не розміщені на рахунках.

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Також гарантується нерозголошення державними органами та їх посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Детальніше з інформаційними матеріалами щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів, громадяни можуть ознайомитися в банері: «Одноразове добровільне декларування» за  посиланням:  https://tax.gov.ua/baneryi/odnarazove-dobrovilne-deklaruvannya/.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь