Криничненська територіальна громада

Болградського району Одеської області

Про умови надання безповоротних грантів для підтримки бізнесу в рамках реалізації державної програми «єРобота»

Дата: 21.07.2022 10:47
Кількість переглядів: 255

Про умови надання безповоротних грантів для підтримки бізнесу в рамках реалізації державної програми «єРобота»

 

За даними Мінекономіки, майже 1 млн осіб в Україні втратили роботу через війну. 1,5 млн з числа зайнятих виїхали за кордон, а 600 000 ФОПів скоротили свою діяльність. Врегулювати проблему в Кабміні вирішили дотаціями, створивши кілька нових ґрантових програм. У пріоритеті – підприємці, ІТ та аграрний сектор.

1 липня Уряд запустив грантові програми для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Загальний бюджет – понад 40 млрд грн, які підуть із резервного фонду бюджету. Відповідні рішення затверджені постановами КМУ від 24.06.2022 № 736, № 737, № 739 та від 21.06.2022 № 738.

Варто зауважити, що безповоротна грантова підтримка від держави можлива лише при виконанні учасниками умов програм у повному обсязі.

Тож коротко про умови реалізації програм Уряду:

 

Переробні підприємства. Бюджет – 24 млрд грн

Програма розрахована на мікропідприємців, малий та середній бізнес. Подавати заявку можуть як ФОП, так і юридичні особи. Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів, тощо.

Кошти виділяються на придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання) та покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

Подати заяву можна через портал «Дія». У заяві потрібно вказати, крім базової контактної інформації, кількість найманих працівників, за наявності зазначити вебсайт та відомості про отримання державної допомоги раніше, а також надати бізнес-план. Головна умова проєкту – підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму ґранту упродовж трьох років, створивши щонайменше 25 робочих місць.

Максимальна сума, яку можуть отримати підприємці, – 8 млн грн. Перші
1000 заявників отримають ґрант від держави в розмірі до 70% вартості проєкту, решту – 30% фінансують за власний рахунок. Інші заяви фінансуються 50% на 50%.

Учасників проєкту буде визначати Міністерство економіки і далі формувати наказ на отримання ґрантових коштів через Ощадбанк. Оцінка бізнес-плану відбувається за такими критеріями: кредитна історія, власний внесок, наявність активів, досвід ведення бізнесу, реалістичність та життєздатність бізнес-ідеї. 

Якщо новостворене підприємство буде зруйновано внаслідок війни, то держава зобов?язується повернути кошти, які інвестував підприємець.

 

Мікроґранти для запуску бізнесу – 5 млрд грн

Претендувати на мікроґрант від держави може кожен громадянин України, який уже має бізнес та хоче його розширити або лише започатковує власну справу. Якщо сума ґранту 150 000–250 000 грн, то працевлаштувати потрібно буде двох людей, а якщо сума не перевищує 150 000 грн – одну людину.

Сфера діяльності не має значення. При цьому людина не може працювати на інших підприємствах або вести інший бізнес.

Подати заявку можна через «Дію». Разом із заявою потрібно подати бізнес-план. Його оцінкою будуть займатися експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості. Центр зайнятості проведе онлайн-співбесіду та дасть оцінку за методикою Мінекономіки, використовуючи бальну систему. Чим вищий бал, тим більша ймовірність отримання ґранту.

Банк перевіряє ділову репутацію, а після позитивного рішення – ідентифікує клієнта та відкриває рахунок. Проте кошти не видаються «на руки», а використовуються за цільовим призначенням, яке вказане в договорі, наприклад, на оплату сировини.

Розмір мікрогранту визначається відповідно до його запиту, але не менше
50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.

Центр зайнятості може прийти з перевіркою чи надіслати «таємного покупця», а в разі невиконання умови про створення робочих місць або нецільового використання коштів різницю між сумою гранту та сплаченими податками доведеться повернути.

 

Мікроґранти на розвиток теплиць – 7 млрд грн

Держава буде давати ґранти на побудову теплиць для приватних підприємців та аграрних компаній і фермерських господарств, які мають у власності або в оренді землю. Ґрант можна отримати у розмірі від 5 млн до 7 млн грн.

Кошти можна витратити на будівництво комплексу або обладнання для його роботи. Фінансування: 70/30% для першої 1000 учасників вартості далі – 50/50%. Підприємець має сплатити половину отриманого ґранту у вигляді податків протягом трьох років.

Подати заявку на ґрант можна в «Дії» або у відділенні Ощадбанку. Заява перевіряється банком до п?яти днів, потім у десятиденний термін її погоджують Міністерство економіки та Ощадбанк.

Держава розраховує видати 1000 ґрантів.

 

Мікроґранти на розвиток садівництва – 4 млрд грн

Аграріям надаватиметься від 150 000 до 400 000 грн на 1 га садів. У програмі можуть брати участь підприємці, які мають власну землю або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Ділянка має бути від 1 га до 25 га.

Держава фінансує 70% від вартості проєкту. Механізм подачі та розгляду заявок – аналогічний до ґрантів на теплиці.

У межах програми держава планує профінансувати проєкти на 10 000 га.

 

Фонд стартапів – 400 млн грн

Держава надаватиме ґранти українським технологічним проєктам через «Український фонд стартапів».

Уряд називає проєкт експериментальним. Кошти на реалізацію стартапів можуть отримати як розробники готових технологічних продуктів, так і фахівці, які мають ідею проекту. В залежності від стадії реалізації проекту підприємець може залучити від
750 тисяч до 3,5 мільйонів гривень безповоротного гранту від Фонду розвитку  інновацій  або від 3,5 до 8 мільйонів гривень поворотної фінансової підтримки від Національного фонду інвестицій України.

Заявку на участь у програмі слід подати через сайт Фонду розвитку інновацій. Рішення про надання гранту приймається на конкурсній основі, де проекти оцінюються експертами.  

Отримувачі коштів в залежності від етапу розвитку стартапу мають створити не менше 3-10 робочих місць (в залежності від типу стартапу), розробити технологію, яка буде конкурентною перевагою проекту та орієнтуватиметься на зовнішній ринок, і повернути 50% суми гранту у вигляді податків та зборів протягом 2 років.
 

Старт в ІТ – 1,8 млрд грн

Програма безкоштовного навчання для людей, що хочуть перейти в IT з інших галузей. Вимоги до кандидатів: вік від 21 до 60 років, бажано знати англійську мову на середньому рівні B1. З бюджету на програму планують виділити – 1,8 млрд грн.

Заявки учасників разом з пакетом документів приймаються центрами зайнятості. Одержувачам гранту надається електронний сертифікат для професійного навчання, який гарантує оплату навчальних послуг. Учасники програми мають використати сертифікат протягом 10 робочих днів з дня видачі, уклавши на його підставі договір з закладом освіти. 

Особи, які беруть участь у програмі, зобов’язуються пройти курс навчання та після його завершення протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, або відкрити власну справу в цій галузі.

Головна умова – не бути студентом вузу й не мати досвіду роботи в IT-галузі. Максимальний розмір стипендії – 30 000 грн.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь