Криничненська територіальна громада

Болградського району Одеської області

Запитання - відповідь!!!!

Дата: 29.06.2023 09:34
Кількість переглядів: 51

ЗАПИТАННЯ надійшло по телефону: «Працюю у морському порту за змінним графіком, вдень та вночі. Але роботодавець оплатив роботу за останній місяць в день і в ночі в однаковому розмірі. Роботодавець пояснив, що скористався можливістю призупинити дію положень колективного договору щодо оплати «нічних». Чи правий роботодавець?

Ні, роботодавець не правий щодо однакового розміру оплати денної роботи і годин, відпрацьованих у нічний час. І ось чому:

ВІДПОВІДЬ Згідно з вимогами ст.108 КЗпП України (далі – КЗпП) робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі. Тому, розмір оплати роботи у нічний час не може дорівнювати розміру оплати
за роботу вдень.

Зазначена стаття встановлює, що підвищений розмір оплати роботи у нічний час встановлюється генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час. Роботодавець правий в тому, що «на період воєнного стану дія окремих
положень колективного договору може бути зупинена за ініціативою роботодавця». Цю норму встановлено п.1 ст.11 Закону України від 15.03.2022 №2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Тобто, якщо на підприємстві діє колективний договір, положеннями якого встановлено розмір оплати роботи у нічний час, а роботодавець за своєю ініціативою зупинив їх дію, то у питаннях оплати «нічних» годин слід
керуватися нормою ст. 108 КЗпП: у випадку зупинення дії колективного договору робота у нічний час оплачується у підвищено розмірі, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час
(нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку, ст. 54 КЗпП).

Таким чином, роботодавець повинен усунути порушення щодо оплати роботи працівниці у нічний час.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь