Криничненська територіальна громада

Болградського району Одеської області

Ваша кров зможе врятувати ще більше життів українських воїнів

Дата: 16.10.2023 10:57
Кількість переглядів: 29

ВАША КРОВ ЗМОЖЕ ВРЯТУВАТИ ЩЕ БІЛЬШЕ ЖИТТІВ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ

МОЗ розширило перелік фахівців, які можуть проводити переливання (трансфузію) донорської крові. До нього додались 26 лікарських спеціальностей, переважно хірургічного профілю.

Раніше переливати кров, згідно кваліфікаційних характеристик, мали право лише лікарі-анестезіологи та лікарі-трансфузіологи.

В постанові ж Кабінету Міністрів, яка врегульовує механізм забезпечення донорською кров’ю фронту, зазначено, що всі, хто не має відповідного фаху, зобов’язані пройти навчальну програму від Український центр трансплант-координації.

Відтепер, травматологам, комбустіологам, хірургам та багатьом іншим спеціалістам із відповідними навичками не доведеться проходити додаткове навчання з переливання крові. Адже вони вже ними досконало володіють.

Це зокрема дозволить широкому переліку лікарів, які боронять країну в лавах Збройних Сил України, використовувати кров та її компоненти для порятунку бійців на передовій. Без зволікань та зайвої бюрократії. Аналогічним чином це працюватиме й у прифронтових госпіталях.

Разом з тим, змінилися кваліфікаційні вимоги до отримання спеціалізації з «Трансфузіології». Тепер лікарі ширшого спектра спеціальностей зможуть її отримати. Це стимулюватиме збільшення кількості справжніх спеціалістів у відповідній галузі й допоможе врятувати не одну тисячу життів.

ℹ Актуальні телефони центрів крові для донорів можна знайти на сайті Українського центру трансплант-координації (https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty/).

Возможно, это изображение текст


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь