Криничненська територіальна громада

Болградського району Одеської області

Вилучення декларацій з відкритого доступу: хто має право ініціювати

Дата: 10.11.2023 14:56
Кількість переглядів: 38

ВИЛУЧЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ З ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ: ХТО МАЄ ПРАВО ІНІЦІЮВАТИ

Незабаром буде відновлено публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр). Законом про відновлення декларування передбачено, що на період до припинення або скасування воєнного стану у відкритому доступі не відображатимуться декларації певних категорій суб’єктів декларування. Їх Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вилучатиме з відкритого доступу після отримання відповідного подання.

Ініціатором вилучення декларацій з публічної частини Реєстру декларацій є:

1) керівник (за наявності повноважень заступник керівника) державного органу центрального рівня стосовно субʼєктів декларування:

які працюють (проходять службу) в цьому органі, у тому числі його територіальних чи структурних підрозділах;

які працюють на підприємствах (юридичні особи публічного права), що належать до сфери управління цього державного органу;

які звільненні і цей орган – останнє місце роботи, пов’язане з обов’язком подання декларації;

які відряджені до такого органу чи підприємств;

2) сільський, селищний голова, міський голова або секретар сільської, селищної, міської ради ради, голова (заступник голови за наявності повноважень) районної у місті ради, районної ради, обласної ради стосовно суб’єктів декларування:

які працюють (проходять службу) в цих органах;

які працюють на комунальних підприємствах (юридичні особи публічного права), що належать до сфери їх управління;

які звільнені з таких органів і підприємств, припинили повноваження депутатів місцевих рад і цей орган – останнє місце роботи (виконання повноважень), пов’язане із обов’язком подати декларацію;

які відряджені до цих органів і підприємств;

депутатів місцевих рад;

3) начальник (заступник начальника за наявності повноважень) Генерального штабу Збройних Сил України стосовно:

суб’єктів декларування, які проходять службу в Збройних силах України, у тому числі всіх мобілізованих незалежно від органу, в якому працював до мобілізації декларант);

4) Голова (заступник Голови за наявності повноважень) Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, інших військових формувань стосовно:

суб’єктів декларування з числа військовослужбовців цих органів;

5) Голова (заступник Голови за наявності повноважень) Національної поліції України стосовно:

поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій;

6) керівники (заступники керівників) розвідувальних органів стосовно:

суб’єктів декларування, на яких поширюється ст. 52-1 Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон);

7) керівники (заступники керівників) інших органів інших державних органів, інших військових формувань, які уповноважені вести облік суб’єктів декларування, зазначених у частинах 7 – 14 ст. 45 Закону, та осіб, відряджених до таких органів.

Увага! Подання про вилучення декларацій з Реєстру залишається без розгляду НАЗК у разі підписання його особою, яка не мала права його підписувати (не є суб’єктом подання), а також у разі, якщо до подання не долучено копію наказу про уповноваження заступника керівника органу на підписання подання (у разі підписання подання заступником керівника).

Звернення декларантів, направлені до НАЗК з проханням вилучити їх документи з відкритого доступу Реєстру декларацій, залишаються без задоволення!

Розберемо кілька практичних прикладів та роз’яснимо як потрібно вчинити:

Приклад 1

Суб’єкти декларування – працівники Володимир-Волинської державної податкової інспекції Волинської області мають підстави відповідно до Закону на вилучення декларацій з відкритого доступу. Керівник Володимир-Волинської ДПІ (за наявності підстав) надає інформацію до ГУ ДПС у Волинській області, яке, в свою чергу, передає відповідну інформацію до Державної податкової служби України.

В подальшому Державна податкова служба України за підписом Голови або його заступника (за наявності повноважень) направляє до НАЗК подання про вилучення декларацій з відкритого доступу.

Приклад 2:

Суб’єкти декларування – працівники Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України» мають підстави відповідно до Закону на вилучення декларацій з відкритого доступу. Керівник (директор) Карпатського лісового офісу (за наявності підстав) надає інформацію до ДП «Ліси України», яке, в свою чергу, передає відповідну інформацію до Державного агентства лісових ресурсів України (Держлісагентство).

В подальшому Держлісагентство за підписом Голови або його заступника (за наявності повноважень) направляє до НАЗК подання про вилучення декларацій з відкритого доступу.

Приклад 3:

Субʼєкти декларування – працівники Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, яке входить до складу районної державної адміністрації, мають підстави відповідно до Закону на вилучення декларацій з відкритого доступу. В такому випадку керівник Управління надає інформацію Голові районної державної адміністрації і саме Голова (заступник Голови) направляє до НАЗК відповідне подання про вилучення декларацій з відкритого доступу.

Приклад 4:

Колишній депутат районної ради склав повноваження у минулому році та після цього не виконував обов’язки особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, разом з тим він має підстави на вилучення декларацій з публічної частини Реєстру. В такому випадку він може звернутися до голови районної ради, де він виконував повноваження, а голова (заступник голови) районної ради, за наявності підстав, направляє до НАЗК подання про вилучення декларацій колишнього депутата з відкритого доступу.

Приклад 5:

Працівник Міністерства мобілізований до лав ЗСУ. Відповідне подання про вилучення його декларацій з відкритого доступу до НАЗК направляє начальник (заступник начальника) Генерального штабу Збройних Сил України.

Додаткова інформація щодо вилучення декларацій з відкритого доступу міститься за посиланнями: https://nazk.gov.ua/.../vidnovlennya-e-deklaruvannya-yak.../ та https://nazk.gov.ua/.../vyluchennya-deklaratsiyi-z.../

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь