Криничненська територіальна громада

Болградського району Одеської області

Плакати чи сміятися? Якщо у вас є можливість обрати - смійтеся. Якщо ви здатні перетворити негативні емоції на джерело позитиву - смійтеся.

Дата: 21.11.2023 15:04
Кількість переглядів: 48

ПЛАКАТИ ЧИ СМІЯТИСЯ? ЯКЩО У ВАС Є МОЖЛИВІСТЬ ОБИРАТИ – СМІЙТЕСЯ. ЯКЩО ВИ ЗДАТНІ ПЕРЕТВОРИТИ НЕГАТИВНІ ЕМОЦІЇ НА ДЖЕРЕЛО ПОЗИТИВУ – СМІЙТЕСЯ

Якщо хтось каже «не на часі», а вам жарти приносять полегшення – смійтеся. Бо гумор – це не просто захисна реакція організму, це наша ментальна броня.

Британський актор, письменник і документаліст Стівен Фрай, який став гостем і ведучим третього Summit of First Ladies and Gentlemen, присвяченого ментальному здоров’ю, зізнався: дорогою до Києва багато думав, якими будуть його відчуття в українській столиці. Але найбільші враження отримав навіть не від того, що першої ж ночі довелося спати у готельному бомбосховищі.

«Я очікував будь-чого, насправді. Але не очікував найбільш простої речі – сміху. Я бачив людей, які втратили руки, ноги, родини… Та всі вони об’єднані українським почуттям гумору. Мені здається, що це дуже вам допомагало впродовж останніх півтора року. Я бачив, як люди спокійно ходять, посміхаються, кафе відкриті. Бути в таких надзвичайних умовах, переживати неймовірну загрозу ментальному здоров’ю, отримувати дуже суперечливий досвід, але при цьому процвітати та надихати весь світ – це щось неймовірне», – зазначив Стівен Фрай.

У психологів є пояснення: реакцією на небезпеку та своєрідним індикатором загрози сміх став у ході людської еволюції. У сучасному світі гумор допомагає створити відчуття захисту, знаходити приводи для свят і, попри війну, помічати красу життя.

Український стендап-комік, волонтер Василь Байдак у цьому переконався на власному досвіді.

«Часто говорять, що гумор – це зброя. Я не згоден, бо в умовах війни ніщо не зброя окрім зброї. Але гумор – це міцна броня на 100%. Я відчуваю, що гумор не тільки мені особисто допомагає ментально, а й тим, хто мене слухає. Першим на це вказав мій батько. Ми всі по-різному пережили жахливу мить вторгнення. Але якщо згадаємо себе в той день, то обов’язково, як цинічно це б не звучало, буде якийсь смішний момент. Ось я батькові повідомив, що почалось вторгнення. Він подивився у вікно і просто сказав: «Ще й дощ пішов». І я розсміявся, і він розсміявся. Ось цей рятівний гумор», – ділиться Василь Байдак.

Згодом, розповідає чоловік, були виступи для військових біля передової, для поранених у шпиталях, для мешканців деокупованих територій. Але поєднуючою ланкою став сміх.

«Я на все життя запам'ятаю обличчя жінки в Ягідному, яка сиділа на ящику з-під російської зброї та сміялася. Село більше 30 днів було в окупації, росіяни тримали людей в підвалах. Через тиждень після звільнення ми з волонтерами приїхали туди розбирати завали, і мене попросили дати стендап. Я чесно сказав: не хочу, бо боюся. Я не знаю, як люди, що пережили такий страх і біль, взагалі можуть сміятися. Але ми сиділи разом. Позаду мене – згорілий будинок культури, позаду них – їхні ж пошкоджені та зруйновані домівки. І вони сміялися. Тож гумор дійсно має надзвичайно потужну силу», – додає Василь Байдак.

Саміт перших леді та джентльменів започаткований за ініціативою першої леді України Олена Зеленська у 2021 році як міжнародна платформа для обміну досвідом та проходить у Києві вже третій рік поспіль.

Цьогоріч захід став майданчиком для глобального діалогу про ментальне здоров’я. Також на Саміт були запрошені представники міжнародних організацій, члени королівських родин, провідні світові експерти та спеціальні гості.

#flgsummit2023

#тияк

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Нравится

Комментировать

Поделиться


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь