Фахівці первинної медичної ланки поглиблюють знання та вдосконалюють навички щодо підтримки з ментального здоров'я своїх пацієнтів
З жовтня минулого року на платформі Академії Національна служба здоров'я України діє вже другий рівень курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP».
Він має сім модулів та містить такі розділи: психози; деменція; наслідки легкої черепно-мозкової травми; інші важливі скарги на стан психічного здоров’я; суїциди та самоушкодження; розлади, повʼязані зі вживанням психоактивних речовин; дитячі та підліткові психічні і поведінкові розлади.
За час доступу до другого рівня онлайн-курсу сертифікат про його проходження вже отримали понад осіб.
Обидва рівні курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP» є безоплатними.
Проходження другого рівня курсу дозволяє фахівцям «первинки» розширити діапазон знань щодо надання медичних послуг у межах пакета Програми медгарантій «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
- Навчання за програмою mhGAP вдосконалюється та розширюється, аби відповідати вимогам часу. Цього разу воно збагатилось новими знаннями та навичками, що безумовно значно підвищить рівень компетенцій медичних фахівців первинної ланки. Ці знання доповнюють базу першого рівня та дозволяють ефективніше допомагати пацієнтам. Наразі вже кожен третій сімейний лікар може надавати послугу з ментального здоров’я і це значний крок до наближення відповідних сервісів до людей, - зазначає керівниця Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, голова ГО Безбар'єрність Оксана Збітнєва.
Онлайн-курс розроблений групою фахівців із психічного здоров’я та загальної практики сімейної медицини з досвідом роботи з програмою mhGAP, за загальної координації Академії НСЗУ, Координаційного центру з психічного здоровʼя Кабінету Міністрів України, експертної підтримки ВООЗ та керівництва МОЗ України. Також у розробці курсу взяли участь фахівці ГО «Академія Сімейної Медицини України», Центру психічного здоровʼя та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України та UNICEF.
Розробка відбувалася в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою першої леді Олена Зеленська та за фінансової підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги та за підтримки Швейцарської Конфедерації.
Для пошуку фахівця, який може надати підтримку в питаннях ментального здоровʼя, на сайті НСЗУ є зручна онлайн-мапа - https://bit.ly/40zPlA1. Або просто можна зателефонувати за номером 16-77 та отримати відповіді на всі питання.
Інтеграція послуги з ментального здоров'я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерство охорони здоров'я України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я.