Новини
06 Березня, 2024 р., 11:00
Відділ з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного Міжрегіонального управління Державної служби з питань праці України проводить сеанс «Прямої телефонної лінії»:
7 березня 2024 року з 10.00 до 17.00 на теми:
«Чи можна виплачувати заробітну плату раз на місяць на прохання працівника»;
8 березня 2024 року з 10.00 до 14.00 на теми:
«Форми трудового договору»;
11 березня 2024 року з 10.00 до 17.00 на теми:
«Основні положення щодо праці неповнолітніх».
По телефону 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість провідний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного Міжрегіонального управління
Державної служби з питань праці України Сорокін Ігор Борисович.
06 Березня, 2024 р., 10:58
Одещина: як інспектор Держпраці допоміг працівникові у поновленні на роботі Олексій (ім’я змінено) 40 років працював на одному з одеських державних підприємств. Вийшовши на роботу після відпустки, дізнався, що його звільнено.
Керівник державного підприємства відмовив Олексію у поясненні причин його звільнення. Засмучений чоловік повернувся додому. Що робити? Розповів усе дружині. А вона раптом згадала, що до них на роботу приходив інспектор праці Південного міжрегіонального управління Держпраці, розповідав про права та соціальні гарантії працівників під час воєнного стану, і як діяти, коли людину незаконно звільнено. Інспектор залишив свої координати, інформаційні буклети з необхідними порадами.
Наступного дня вся інформація була в Олексія. За порадою фахівців Південного міжрегіонального управління Держпраці він написав звернення щодо порушення його трудових прав – незаконного звільнення з роботи.
На підставі зазначеного звернення, головні державні інспектори відділу з питань праці управління інспекційної діяльності в Одеській області провели позаплановий захід державного нагляду (контролю) за додержанням
законодавства про працю на державному підприємстві.
Під час контрольного заходу інспекторами праці зафіксовано факт безпідставного звільнення Олексія з роботи.
Враховуючи встановлені порушення керівнику підприємства видано припис про їх усунення та зобов’язано забезпечити додержання норм чинного законодавства на підприємстві.
На виконання вимог виданого припису, підприємством скасовано наказ про звільнення та Олексія поновлено на роботі з виплатою середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу, як то передбачено законодавством.
Так, завдяки діям інспекторів праці Олексій не тільки повернувся до роботи, а ще й отримав компенсацію за незаконне звільнення.
06 Березня, 2024 р., 10:56
З початком широкомасштабного вторгнення рф багато українців стикнулася із проблемою погіршення ментального здоров’я та психоемоційного стану.
Відновлення психічного здоров’я населення України – важливе завдання для держави та суспільства у воєнний і післявоєнний час, тому саме сьогодні необхідно працювати з такими наслідками війни та вирішувати ці проблеми на кожному робочому місці, на що і направлена Всеукраїнська програма ментального здоров’я, ініційована Першою леді України Оленою Зеленською.
Адже, неналежний психоемоційний стан і невмотивованість працівників впливає на продуктивність праці, і як слідство, на економічний стан бізнесу. Міністерство економіки України в даній сфері визначило важливі
пріоритети - зайнятість, праця, добробут на робочому місці, та бере активну участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров'я «Ти як?». Значна увага приділяється співпраці державних органів і бізнесу задля
спільного й ефективного вирішення питань, пов’язаних із ментальним здоров’ям працівників та сприянням безпечним і здоровим умовам праці.
Наприкінці 2022 року за ініціативою МОП в Україні визначено розроблення та впровадження пілотної програми психосоціальної підтримки на робочому місці у воєнний і післявоєнний час, а метою такого проекту є
створення власної української моделі системи психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Цей документ містить стратегії вирішення питань психічного здоров’я під час виконання трудової функції: запобігання (керування психосоціальними ризиками), захист та зміцнення (підвищення рівня
обізнаності та можливостей для розпізнавання проблем із психічним здоров’ям, завчасно вживати відповідних заходів для захисту та зміцнення психічного здоров’я працюючих), допомога (допомагати працівникам із
проблемою психічного здоров’я, ініціювати програми повернення на роботу, з надання підтримки у працевлаштуванні).
Саме програми психосоціальної підтримки на робочому місці мають бути розроблені та впроваджені роботодавцями, аби зберегти психічне здоров’я працівників і сталість бізнесу у воєнний і післявоєнний час.
На допомогу можуть прийти інструменти та досвід міжнародних організацій та партнерів, що можливо завдяки проекту «Безбар’єрність».
Державна служба України з питань праці на своєму порталі запустила новий розділ «Психосоціальна підтримка на роботі», де публікується серія інформаційних матеріалів з питань психосоціальної підтримки на робочому
місці в умовах воєнного й післявоєнного часу «З турботою про себе й кожного», завдяки яким можливо розв’язати такі питання, як розроблення відповідної програми на робочому місці, що робити під час паніки т тривоги, як при цьому ефективно працювати й допомагати своїй громаді, куди звертатися або направляти за психологічною допомогою тощо.
Саме використання нескладних інструкцій у наданні першої психологічної допомоги не тільки працюючим, а і іншим верствам населення, сприяє безпечнішому переживанню травми, страху, запобігає ненавмисній
шкоді та зберігає психологічне здоров’я і людяний ресурс.
05 Березня, 2024 р., 14:56
Щоби кожен, хто перебуває у складних життєвих обставинах, отримав таке необхідне плече підтримки, ми почали створювати у громадах Центри життєстійкості.
05 Березня, 2024 р., 14:55
Так, у 2024 році Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», згідно з якою коефіцієнт індексації становить майже 8 %.
05 Березня, 2024 р., 14:52
Комісії місцевої ради розраховують суму компенсації індивідуально по кожному знищеному об’єкту відповідно до параметрів Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. В першу чергу, вони беруть затверджену суму вартості 1 кв.метра житла та множать на загальну площу знищеної квартири чи будинку. Далі суму коригують відповідно до коефіцієнтів за регіоном. Для квартир також враховують кількість кімнат і рік зведення будинку.
05 Березня, 2024 р., 14:51
ДЕРЖАВА ВИПЛАЧУВАТИМЕ КЕШБЕК ЗА ПОКУПКУ УКРАЇНСЬКИХ ТОВАРІВ:ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ
05 Березня, 2024 р., 14:45
БЕЗПЕКА ЗАВЖДИ НА ПЕРШОМУ МІСЦІ!
05 Березня, 2024 р., 14:45
Це коли дизайнер робить проєкт дитячого центру, щоб туди було зручно зайти батькам з дитячими візочками, коли архітектор планує реконструкцію приміщення для ЦНАПу з урахуванням вимог доступності, коли маркетолог зображає на рекламних матеріалах різних людей, а лікар знає, як спілкуватися з пораненими військовими так, щоб вони не відчували себе якимись іншими.
05 Березня, 2024 р., 14:43
ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ!